İleri Teknolojili Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı (MDP)

Ankara Kalkınma Ajansı İleri Teknolojili Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı (MDP) kapsamında yürütülen Teknoloji Üretim Atölyesi ile ülke endüstrisinin, TGB, TTO ve kuluçka merkezi gibi kurumların ileri teknolojili ürün ticarileştirme altyapısının ve hizmet kapasitesinin birlikte geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında katma değeri yüksek, milli ve yerli üretim odaklı ürünler üretilebilen, makine ve teçhizat israfının önüne geçen, genç girişimcileri destekleyen, prototip imalat sürelerini kısaltan, gelişen teknolojilere yönelik eğitim ve etkinliklerin yapıldığı ve çeşitli teknik alanlarda mentorluk desteğinin verildiği ve Ar-Ge çalışmalarına imkan sağlayacak alternatifli makine parkuru ve ofis şeklinde kullanabilecekleri alanlar sunan bir atölyenin kurulmaktadır. 1600 metrekareden oluşan merkezimizin 1000 metrekaresi atölye, 600 metrekaresi ise ofis alanı olarak kullanılmaktadır.

Makine - Ekipman

Atölyemizde 4 adet 3D yazıcı, masaüstü freze ve torna tezgahları, elektrikli ark ve gazaltı kaynak makineleri, 2 adet şerit testere, dekupaj testere tesgahı, 2 adet dolaplı el aleti seti, çalışma tezgahı, yazıcı ve tasarım bilgisayarları bulunmaktadır.

Eğitim - Mentorluk

Proje kapsamında; müşteri doğrulama, iş yönetimi, fikri sınai ve mülkiyet hakları, prototipleme, finans ve temel muhasebe, sunum teknikleri, pazarlama ve dijital pazarlama gibi 10 eğitim gerçekleştirilmiş ve mentorluk hizmeti de verilmiştir. Yeni dönem eğitimlerin ve mentorlüklerin verilmesi için çalışmalara başlanmıştır.

 

Proje Web Sitesi: https://ttkm.ostimteknopark.com.tr/ 

 

İlgili Görseller