Ostim Teknopark İlk Kira Sözleşmesini İmzaladı

Ekleme Tarihi 17.11.2018

4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında faaliyette bulunmak üzere «Ostim Ekopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Alanı» 05.02.2014 tarihli Bakanlar Kurulu Kararının 04.04.2014 tarih ve 28962 sayılı Resmi Gazete’de ilanı ile kurulmuştur.
Ostim Teknopark Turkuaz Binası Bakanlar Kurulu Kararı ile Ostim Ekopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ek Alanı ilan edildikten faaliyete geçme çalışmaları hız kazanmıştı. Bir süredir başvuru almaya başlamış olan Ostim Teknopark Turkuaz Binası Ar-Ge, yazılım ve tasarım faaliyetlerinde bulunan firmalar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu firmalardan arasından EMCE Danışmanlık Bilişim Elektronik Medikal Enerji San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. kurucu ortağı M. Mustafa Şahin Ostim Teknoparktaki ofis imkanlarını değerlendirmiş ve başvuru yapmıştır. Hakem heyeti değerlendirmesi olumlu sonuçlanmış ve Ostim Teknopark Yönetim Kurulunca bölgede faaliyette bulunması uygun bulunmuştur.

Ostim Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Orhan Aydın’ın katılımı ile Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. ilk kira sözleşmesini EMCE Danışmanlık Bilişim Elektronik Medikal Enerji San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firması ile imzalamış bulunmaktadır. . Artık resmi olarak faaliyette olan Ostim Teknopark Turuncu ve Turkuaz binalarıyla hizmete hazırdır.