Rekabetçi Sektörler Programı Bilgilendirme Toplantısı (RSPInfo) ve AB Proje İhale Eğitimleri Gerçekleştirildi

Ekleme Tarihi 24.7.2019

“RYOP’un (2014-2020) Program Otoritesi, Nihai Yararlanıcıları ve Tanıtımı için Teknik Yardım Projesi” bilgilendirme toplantısı, “RSPinfo” adı altında 17 Temmuz 2019’da Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirildi. Proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortaklığında finanse edilen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Sektörler Programının ikinci dönemi kapsamında uygulanan "Rekabetçilik ve Yenilik Operasyonel Programı (RYOP)" altında yürütülüyor.

RSPInfo etkinliğinde, açılış konuşmaları T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü / Program Otoritesi Başkanı Sayın Mustafa Erdoğan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Sayın Angel Gutierrez Hidalgo De Quintana tarafından yapıldı.

Etkinliğin son oturumunda ise, rekabetçilik ve yenilik alanında yürütülen projelerin yararlanıcılarına daha fazla destek ve kolaylık sağlayabilmek amacıyla, iletişim, sürdürülebilirlik, projelerde karşılaşılan zorluklar ve kapasite geliştirme başlıkları altında paralel açık alan toplantıları yapılarak, bu konulardaki sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Bu etkinliğin ardından, ertesi iki gün boyunca yararlanıcı kuruluşların temsilcilerine program hakkında genel bilgilendirmenin yanı sıra, usulsüzlük, protokol ve operasyonel anlaşma, ihale süreçleri yönetimi ve AB projelerinde görünürlük konularında eğitim verildi.

İlgili Görseller