TGBD Akademi Eğitimi Teknoparkımızda Gerçekleştirildi

Ekleme Tarihi 24.7.2019

Türkiye'deki tüm teknoparklar arasında iletişimi ve koordinasyonu sağlayan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD), 32 farklı TGB personellerini düzenlediği eğitim ile Ostim Teknopark'ta bir araya getirdi.

Program, TGBD Yönetim Kurulu Başkanı Faruk İnaltekin ve Başkan Yardımcısı ve Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar'ın açılış konuşmaları ile; eğitimler de Gazi Teknopark İş Geliştirme Yöneticisi Furkan Özcan'ın "Firma Kabul ve Proje Değerlendirme Süreçleri" konulu sunumu ile başladı. İTÜ ARI Teknokent Muhasebe ve Finans Direktörü Serap Demirhas'ın anlattığı "Bölge Dışında Geçirilen Süreler" konulu eğitim ile devam etti. Intelligent Sollutions YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş. kurucusu Yeminli Mali Müşavir Ahmet Ozan Erdoğan ise "Vergi Teşvikleri" konulu eğitim verdi. ODTÜ Teknokent eski Birim Yöneticisi, Teknoloji İş Birliği ve Savunma Sanayi Direktörü Konuralp Pirinççi, "Pratikte Teşvik Uygulamaları" ile ilgili anlatımlarda bulunarak katılımcıları teşvikler hakkında bilgilendirdi.

Yoğun bir şekilde geçen eğitimlerin 2. günü ise Bilkent Cyberpark, Raporlama, Veri Analiz Yöneticisi Tufan Özcanlı'nın anlattığı "6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" konusu ile başladı. Sonrasında Erciyes Teknopark Melek Yatırımcılık ve Girişimcilik Birimi Koordinatörü Mehmet Yağcıoğlu "Ön Kuluçka, Kuluçka ve Hızlandırıcı Programların Tasarlanması ve Uygulanması" konusunu anlattı. Öğleden sonra ise Ege Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Doç Dr. Serdar Temel "Teknoloji Transfer Ofis Yapısı ve İşleyişi" konusunu ayrıntılı şekilde ele aldı. 2 gün boyunca süren eğitimler, Startupfon kurucu ortağı Gülsüm Çıracı'nın anlattığı "Erken Aşama Yatırımcılık ve Risk Sermayesi" konusu ile sona erdi.

 

İlgili Görseller